Pierwszym Prezesem ZKS Izolator Boguchwała został w 1948 roku Kazimierz Buczek a wiceprezesem Zbigniew Syska.

Skuteczni zmiennicy. Solidny zespół.

czarnijasloizolatorIzolator Boguchwała zdobył kolejne punkty na wyjeździe. To już trzecie z pieciu spotkań, z którego przywozimy komplet punktów. Dwukrotnie remisowaliśmy.

Tym razem Biało-zieloni pokonali w Jaśle ekipę miejscowych Czarnych. Dla kibiców gospodarzy, którzy po dwóch spotkaniach absencji w końcu mogli oglądać swoich pupili nie było to udane widowisko. Izolator co prawda do przerwy przegrywał 0:1 po bramkach znanego w Boguchwale Waldemara Złotka (grał w Izolacji w sezonie 2007/08) ale po ostatnim gwizdku to właśnie nasza drużyna cieszyła się z trzech punktów.

O zwycięstwie zadecydowała końcówka spotkania i trenerski nos Jakuba Słomskiego. Dwóch zawodników, którzy weszli na murawę w 67. minucie zdobyło bramki na wagę trzech punktów - Jacek Tyburczy oraz Adrian Szyszka (pierwsze trafienie dla Izolatora w oficjalnym spotkaniu). Przy obydwu trafieniach naszego zespołu asystował Bartek Karwat.

Byliśmy drużyną lepszą. W pierszej części zawiodła skuteczność. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali Bartek Karwat i Tomek Płonka. W drugiej połowie dobre zmiany dali Adrian Szyszka i Jacek Tyburczy - zdobywcy bramek.  - powiedział po spotkaniu trener Słomski.

Dzisiejsze zwycięstwo to z pewnością skromny hołd dla Krzysztofa Chmiela i Kamila Kwaska - tragicznie zmarłych piłkarzy, którzy jeszcze stosunkowo niedawno nosili na piersi herb z czerwoną błyskawicą w środku laurowego wieńca.

Czarni Jasło – Izolator Boguchwała 1:2 (1:0)

Bramki: Złotek 18 - Tyburczy 73, Szyszka 81 - głową

Czarni: Kwiek – Maczuga, Bernacki, Remut, Dziobek – Kulig (58′ Wierdak), Chrząszcz, Wolański (55′ Góra), Kukowski, Munia (46′ Kurowski) – Złotek (76′ Warchoł).

Izolator: Pawlus – Kozak (86′ Kopiec), Polak, Brogowski, Krzak, Bereś (67' Tyburczy), Skiba, Cupryś (67' Szyszka), Karwat, Brocki (90′ Róg), Płonka.

Żółte kartki: Bernacki, Kurowski – Kozak, Krzak, Skiba, Płonka.

Sędziował: Paweł Małodziński z Mielca.