W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Postaci

izolator

Z duma trzeba tu podkreślić sylwetkę sportową Józefa Rozborskiego, który przez kilkanaście sezonów był podporą III i II-ligowej Resovii, a w 1963 roku odbywając służbę wojskową rozgrywał udane mecze jako lewoskrzydłowy w barwach I ligowej Gwardii Warszawa.

Podobnie rzecz się miała ze Stanisławem Rozborskim (Granica Gliwice), Janem Gajdkiem (przemyskie kluby), czy dobrym bramkarzem Bronisławem Koboszem (Bieszczady Rzeszów). Obecnie połowa składu podstawowego Izolatora wywodzi się właśnie z grona wychowanków - jurorów i orlików spod tego samego szyldu sportowego.

Zaś do grupy bardzo utalentowanych rodzimych piłkarzy zaliczyć trzeba z niedalekiej przeszłości m. in.: Stanisława Tamę - długoletniego kapitana drużyny, Jana Środonia, Mariana Niedziałka, Władysława Pączka, Stanisława Łyszczaka, Stanisława Maca, Wojciecha Szymańskiego, Wojciecha Opalińskiego i Andrzeja Chudzickiego

17. KOLEJKA IV LIGA PODKARPACKA
SOBOTA 18.11.2023, 11:00
IZO_ARENA (Boguchwała)

IZOLATOR BOGUCHWAŁA
(0:1)
COSMOS NOWOTANIEC

Gramy

IZO-ARENA

Przerwa zimowa (2)

przerwazimowa

SocialMedia

socialmedia 01.2020

IzOnline

Odwiedza nas 284 gości oraz 0 użytkowników.

PRAWA AUTORSKIE 2005-2015
ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY