W lutym 2011 roku po raz pierwszy kontrakt z Izolatorem podpisał zagraniczny zawodnik, wychowanek ukraińskich Karpat Lwów - Nazar Litun.

Remis na tydzień przed ligą.

krosniankaizolatorIzolator Boguchwała zremisował 2:2 w ostatnim spotkaniu kontrolnym przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem. Początek spotkania nie zwiastował jednak stosunkowo korzystnego, końcowego wyniku. Gospodarze dużo lepiej weszli w spotkanie i przez około 20 minut nadawali ton grze. Zdominowali naszą drużynę znakomicie i cierpliwie grając piłką i powoli zdobywając teren. W ciągu tych 20-25 minut Karpaty zdobyły dwie zasłużone bramki. Błędów ponownie nie ustrzegła się formacja obronna.

Izolacja od około 25 minuty zaczęła stopniowo niwelować przewagę gospodarzy. Sygnał do ataku dali Bereś i Płonka. Pierwszy Dośrodkowywał a drugi główkował... w poprzeczkę. Z czasem spotkanie się wyrównało a Izolator zdobył pierwszą bramkę. Po świetnym dograniu do Karwata ten pociągnął skrzydłem i dorzucił na piąty metr, gdzie do strzału złożył się Tomek Płonka. Płona wsadził głowę w gąszcz pomiędzy trzema obrońcami i pokonał bramkarza Karpat. Gospodarze jeszcze w pierwszej części spotkania mogli podwyższyć prowadzenie ale po stałym fragmencie piłkę z lini bramkowej wybił dobrze ustawiony Damian Polak.

Druga połowa rozpoczęłą się od lekkiej, 10-minutowej przewagi Karpat po czym do końca spotkania inicjatywę przejął już Izolator. Gopodarze jednak stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje. Obydwa strzały znakomicie jednak obronił Paweł Pawlus. Szczególnie pierwsza interwencja Pepe w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Karpat była imponująca.

Izolator tworzył okazje. Najlepsze zmarnował Sebastian Brocki, który dwukrotnie z bardzo bliskiej odległości pudłował. W międzyczasie świetną akcję Izolatora rozpoczętą przez Kopca zakończył Tyburczy. Mały zagrał na lewe skrzydło do Domina a ten dorzucił piłkę na długi słupek, gdzie Jacek Tyburczy strzałem pod poprzeczkę zakończył akcję.

Widać poprawę w grze Izolatora. Drużyna w nowym ustawieniu czyni widoczne postępy. ALe nie jest to jeszcze na pewno moment, w którym możemy powiedzieć, że jesteśmy na 100% gotowi do ligi.

W najbliższą niedzielę o 11:00 inauguracja sezonu na IzoArenie z Orletami Radzyń Podlaski!!!

Karpaty Krosno - Izolator Boguchwała 2:2 (2:1)

Bramki: Buczek, Kozieł - Płonka, Tyburczy

Karpaty: Hajduk – Woźniak (60. Honkisz), Chmielowski, Łukaczyński (46. Czopko), Włodarski – Zajdel (60. Rachwał), Kozieł, Fydrych (60. Stanisz) – Buczek (67. Korzeniowski), Liput (46. Mikulec), Zarzyka.

Izolator I połowa: Pawlus - Róg, Woźniak, Polak, Guzior - Karwat, Szyszka, Cupryś, Skiba, Bereś - Płonka

Izolator II połowa: Pawlus - Kopiec, Woźniak (Róg), Polak (Wiącek), Guzior - Tyburczy, Burak, Brocki, Buczek, Domin - Płonka