W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

Prasówka | Wykartkowani i przegrani

logo_biala24Podlasie Biała Podlaska zasłużenie przegrało 0:1 (0:0) z Izolatorem Boguchwała w spotkaniu trzeciej ligi. Bialczanie zobaczyli sześć kartek, w tym jedną czerwoną w końcówce meczu.

Tydzień temu wielu kibiców obejrzało skrót spotkania z Siarką Tarnobrzeg i z dużymi apetytami przychodziło na stadion przy Piłsudskiego. Mało kto spodziewał się, że to Podlasie będzie tłem dla Izolatora, a nie odwrotnie. Przez tydzień jakość gry dramatycznie spadła. Tak słabo grających podopiecznych Władimira Gieworkiana dawno nie widzieliśmy. Dużo błędów i niedokładności, a na dodatek dyskusyjne decyzje sędziego Piotra Kasperskiego składają się na fatalny obraz meczu. Niektórzy kibice wychodzili już w 60. minucie i trudno im się dziwić - wiało jak w Kieleckiem, a gra nie rozgrzewała.

W drugiej minucie Paweł Adamczyk uprzedził Pawła Komara, a jego strzał po ziemi obronił Adam Wasiluk. Kilkanaście minut później Łukasz Mirończuk stracił piłkę przy linii końcowej, co wykorzystał Krzysztof Domin, jednak jego uderzenie było niecelne. W 21. minucie dwójkową akcję rozegrali Jaromir Skiba i Adamczyk, a ten ostatni strzelił w krótki róg. Na posterunku znów był Wasiluk.

Po chwili Mirończuk stracił piłkę i Maciej Porada był minimalnie wolniejszy od bramkarza gospodarzy. Coś drgnęło pod bramką Izolatora, ale na krótko. Piotr Litwiniuk podał prostopadle do Adriana Jesionka, temu niestety zabrakło pół metra żeby dojść do podania. Tymczasem kolejną akcję "sam na sam" zmarnowali goście, a konkretnie Adamczyk. Ostatnie słowo w pierwszej połowie miało Podlasie. W 45. minucie Michał Sobiczewski dośrodkował z lewej strony, a Wojciech Hołoweńko trafił z woleja w Tomasza Gawrońskiego.

W 50. minucie Arkadiusz Maksymiuk uderzył bardzo niecelnie z 30 metrów. Trzy minuty później obrońca zablokował uderzenie Pawła Komara. W 59. minucie arbiter odesłał na trybuny trenera Gieworkiana, który krytykował jego orzeczenia. Dziewięć minut później Konrad Cupryś dośrodkował z rzutu wolnego, a Rusin uderzył głową minimalnie niecelnie. W 74. minucie Michał Sobiczewski uderzył z dystansu obok słupka.

Trzy minuty później boguchwalanie przejęli piłkę w środku pola, ustawiony na prawej stronie Tyburczy dostał piłkę, wyprzedził Wasiluka i płaskim strzałem zdobył bramkę na 0:1. O dziwo, sędzia nie pokazał kartek rezerwowym za wbiegnięcie na murawę. Chwilę później trener Szymon Szydełko musiał zmienić Łukasza Rogalę, który po zderzeniu z Maksymiukiem rozciął głowę. Zawodnik Izolatora musiał być odwieziony do szpitala. W 84. minucie Komar uderzył z wolnego z 25 metrów tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

Trzy minuty później Michał Sobiczewski został wyrzucony z boiska. Za co? Obserwator LZPN Cezary Wójcik widział sytuację dokładnie. Bialczanin miał kopnąć Konrada Cuprysia. Zagadką pozostaje, dlaczego ten, zwijając się z bólu, trzymał się nie za tę część ciała, która ucierpiała. Zawodnicy Podlasia twierdzą, że żadnego kopnięcia nie było, miała miejsce normalna przepychanka "bark w bark". Tak czy owak, Sobiczewski nie zagra w następnym meczu. Pokłosiem tej kartki jest także "żółtko" dla Gawrońskiego za komentowanie decyzji arbitra otrzymane dopiero po konsultacji sędziego głównego z liniowym.

Orlęta Radzyń Podlaski rozegrały równie słaby mecz, jak Podlasie. Radzynianie także mają pretensje do sędziego. Obie drużyny w siedem dni przebyły drogę "z nieba do piekła". Która drużyna wróci za tydzień do nieba? Derby byłego województwa w Wielką Sobotę o 13.00. Już teraz zapraszamy na radzyński stadion przy ulicy Warszawskiej.

Kartki wykluczają Wojciecha Hołoweńkę, Pawła Komara i Michała Sobiczewskiego z gry w derbach.

Podlasie Biała Podlaska 0:1 Izolator Boguchwała

Jacek Tyburczy 77

Podlasie: 71. Adam Wasiluk - 13. Mateusz Bojarczuk, 6. Łukasz Mirończuk, 17. Paweł Jędrzejuk, 20. Paweł Komar - 19. Michał Sobiczewski, 10. Piotr Litwiniuk, 9. Arkadiusz Maksymiuk, 8. Adrian Jesionek (82, 15. Łukasz Sawtyruk) - 22. Tomasz Gawroński, 14. Wojciech Hołoweńko.

Ławka rezerwowych: 78. Robert Baczewski, 7. Michał Iwańczuk, 15. Łukasz Sawtyruk, 18. Damian Leśniak, 21. Rafał Adamiuk.

Izolator: 22. Paweł Pawlus - 3. Marcin Kopiec, 14. Krzysztof Szpond, 2. Marek Czopko, 4. Arkadiusz Guzior - 11. Bartosz Karwat, 8. Jaromir Skiba (56, 10. Konrad Cupryś), 15. Łukasz Rogala (80, 5. Grzegorz Woźniak), 6. Krzysztof Domin - 12. Maciej Porada (62, 7. Maciej Rusin), 16. Paweł Adamczyk (73, 9. Jacek Tyburczy).

Ławka rezerwowych: 1. Grzegorz Nalepa, 5. Grzegorz Woźniak, 7. Maciej Rusin, 9. Jacek Tyburczy, 10. Konrad Cupryś, 13. Arkadiusz Burak, 17. Rafał Cioch.

żółte kartki: Mirończuk, Hołoweńko, Litwiniuk, Gawroński, Komar - Rogala, Szpond, Woźniak.