Najwyższy poziom ligowy Izolator uzyskał w sezonie 1986/87 zajmując 3. miejsce w ówczesnej III lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

Prasówka | Podlasie - Izolator 0:1

dziennikwschodniNie zachęcają swoich kibiców do odwiedzin na stadionie Podlasia piłkarze Władimira Geworkjana. Na inaugurację tylko zremisowali po słabym meczu ze Strumykiem Malawa 1:1. A w niedzielę bialczanie zagrali jeszcze gorzej i zasłużenie przegrali z Izolatorem Boguchwała 0:1.

A wydawało się, że po zwycięstwie przed tygodniem z Siarką Tarnobrzeg Podlasie wykorzysta szansę i wskoczy nawet na pozycję wicelidera.

Pierwsza połowa niedzielnych zawodów była jednak przeraźliwie nudna. Goście zastosowali wysoki pressing i okazało się, że to wystarczy na ekipę z Białej Podlaskiej.

Dopiero w 45 minucie pierwszy strzał miejscowych oddał Wojciech Hołoweńko, ale trafił w swojego kolegę z zespołu, Tomasza Gawrońskiego. Po przerwie było nieco lepiej, bo szans było więcej. Najbliżej powodzenia był Paweł Komar, który bezpośrednio z rzutu wolnego huknął tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Ostatecznie podopieczni trenera Geworkjana nie zanotowali jednak ani jednego celnego uderzenia.

Izolator spokojnie czekał na swoją szanse i dostał ją w 79 minucie. Wówczas rezerwowy Jacek Tyburczy był odrobinę szybszy od Adama Wasiluka i czubkiem buta trącił piłkę, która wpadła do siatki. W efekcie drużyna z Boguchwały w swoim drugim meczu na Lubelszczyźnie zdobyła drugi komplet punktów. Wcześniej pokonała Stal Kraśnik.

Podlasie Biała Podlaska – Izolator Boguchwała 0:1 (0:0)

Bramki: Tyburczy (79).

Podlasie: Wasiluk – Bojarczuk, Mirończuk, Jędrzejuk, Komar, Sobiczewski, Litwiniuk, Maksymiuk, Jesionek (82 Sawtyruk), Gawroński, Hołoweńko.

Izolator: Pawlus – Kopiec, Szpond, Czopko, Guzior, Karwat, Rogala (80 Woźniak), Skiba (56 Cupryś), Domin, Adamczyk (73 Tyburczy), Porada (62 Rusin).

Żółte kartki: Mirończuk, Hołoweńko, Litwiniuk, Gawroński, Komar (P) – Rogala, Szpond, Woźniak (I).

Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin). Widzów: 450.