W herbie klubu widnieje czerwona błyskawica oraz izolator, które nawiązują do historii powstania klubu oraz właściciela i sponsora drużyny.

Prasówka | Izolator pozbawia złudzeń. Stal żegna się z III ligą

nowinyNa początku obydwie ekipy pogroziły sobie palcami przy stałych fragmentach gry. W 4. minucie blisko Pawlusa szarżował Domański, w 10 i 12 min. strzelał Góra, a bramkarz Izolatora z trudem obronił.

W 23. min powinno być 1-0 dla gości. Spadająca na pole karne piłka przeskoczyła Krzaka, a dobrze ustawiony na 11 metrze Domański, zamiast spokojnie przyjąć i dokładnie przymierzyć, huknął bez przygotowania obok słupka. W odpowiedzi niezłe uderzenie Porady nieznacznie minęło światło bramki.

W 35.minucie gospodarze objęli prowadzenie, z dużą pomocą przyjezdnych. Czopko mógł spokojnie oddać strzał głową, a Daniel ułatwił sędziemu decyzję łapiąc w powietrzu piłkę i spadając z nią wyraźnie za linią bramkową. Gdyby odbił futbolówkę arbiter miałby nie lada problem.

Zaraz po przerwie bramkarz Stali odbił przed siebie piłkę po uderzeniu Sierżęgi, a Porada tylko na to czekał. W 68.minucie do dobrego podania, w polu karnym nie doszedł Płonka. Później ambitni mielczanie walczyli o honor, bo większość z nich znała wyniki z innych boisk i wiedziała, że wygrana i tak im nic nie da. Okazje mieli Bierzyński, Pydych i Świechowski. Stal zapomniała trochę o obronie i gdyby nie przysnął Płonka gospodarze pewnie cieszyliby się z trzeciej bramki.

W końcówce na listę strzelców powinien wpisać się Świechowski. Rudowłosy zawodnik był najlepszy na boisku. Nieprzypadkowo koledzy ochrzcili go ksywką "Scholes”. W 88 minucie efektownie przymierzył z woleja pod poprzeczkę, ale klasą błysnął Pawlus i sparował piłkę na róg. Ta, po centrze znów trafiła pod nogi "Scholesa”, ale tym razem jego uderzenie minimalnie minęło światło bramki.

Po końcowym gwizdku mielczanie padli na murawę. W sobotę niewiele mogli już zdziałać. Utrzymanie w lidze przegrali dużo dużo wcześniej.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA – FKS STAL MIELEC 2-1 (1-0)

1-0 Czopko (35-głową, po centrze w rzutu rożnego Cuprysia), 2-0 Porada (47, dobitka uderzenia Sierżegi), 2-1 Góra (53)

IZOLATOR: Pawlus – Kopiec (66. Bereś), Sierżega, Woźniak, Czopko – Karwat, Cupryś, Krzak – Porada (62. Płonka), Rusin (90. Worosz), Domin.
STAL: Daniel – Podstolak, Pydych, Kościelny, Kołacz – Domański, Świechowski, Świst (46. Ryniewicz) – Skiba, Góra, Cisło (58. Kardyś).