Zwycięstwo nad rezerwami Resovii

izolatorresoviaIzolator Boguchwała w ramach spotkania 15. kolejki IV ligi podkarpackiej gościł na swoim obiekcie ekipę rezerw Resovii. Kibice zgromadzeni na stadionie w Boguchwale na bramki musieli czekać aż do drugiej połowy.

Pierwsza połowa spotkania to gra bardzo wyrównana i kąśliwe ataki z obu stron, swoje okazję mieli Michał Cach oraz Aleksander Gajdek. Strzał z rzutu wolnego tego pierwszego bardzo dobrze obronił Paweł Łakota a chwilę później szczęścia zabrakło Gajdkowi, który nie włożył w swoje uderzenie zbyt dużo siły.

Resovia II chwilę później uświadomiła zawodników Bartosza Zołotara, że nie będzie to łatwa przeprawa. W sytuacji sam na sam. Dawid Ziobro dobrze skrócił kąt Sebastianowi Usarzowi, w efekcie czego młody napastnik trafił jedynie w słupek. Świetną okazję miał również po rzucie rożnym Szymon Feret, którego strzał do spółki zatrzymał Krystian Wilk oraz Ziobro.

Do przerwy kibice nie ujrzeli bramek co oznaczało, że jeśli zawodnicy Izolatora chcą ograć Resovię musieli zredukować bieg i wejść na nieco wyższe obroty. Na początku drugiej połowy nic nie wskazywało na to, żeby Izolator wyciągnał wnioski, jednakże pomocną dłoń wyciągnął do nich Kacper Kojder, który obejrzał drugą żółtą kartę a w konsekwencji czerwoną.

To zadziałało na zawodników gospodarzy niczym płachta na byka bowiem jedenaście minut później w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej wzbił się Marcin Dudek, który strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Dwanaście minut później piłka po rzucie rożnym spadła wprost na klatkę Konrada Kowala, który bez zastanowienia kropnął w kierunku bramki, piłka znalazła drogę do siatki i w Boguchwale było już 2-0. Dwie minuty przed końcem meczu mocnym strzałem po długim słupku wynik ustalił Michał Worosz i "Biało- zieloni" dopisali do swojego konta kolejne trzy "oczka".

Zawodnicy Izolatora po piętnastu kolejkach z dwudziestoma ośmioma punktami na koncie plasują się tuż za pudłem. Rezerwy Resovii zaś z jedenastoma punktami na koncie okupują dwudziestą pierwszą pozycje w tabeli.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - RESOVIA II RZESZÓW 3:0 (0:0)

1-0 Marcin Dudek (66)
2-0 Konrad Kowal (78)
3-0 Michał Worosz (88)

Izolator Boguchwała: Ziobro – Gajdek, Bogacz, Cach – Worosz, Ciemierkiewicz (68 Buda), Edosomwan (46 Dobrzański), Wilk (64 Łeń) – Kowal (85 Mazur), Dudek, Daniel (84 Penar)

Resovia II: Łakota – Loshi (81 Wódz), Chuchro, Drozd, Kiełbasa (17 Cholewa) – Grabowski (64 Bomba), Kałaska, Kyciński (74 Kumorek), Kojder, Feret – Usarz

źródło: podkarpacielive.pl