W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

Trzy punkty są nasze! Głogovia odprawiona z kwitkiem

izolatorglogoviaW swoim drugim wiosennym spotkaniu odnieśliśmy drugie zwyciestwo. Tym razem wyższość biało-zielonych uznać musiała Głogovia. Cieszy fakt, że poprawiliśmy skuteczność i strzelamy bardzo dużo bramek. W dwóch meczach nasi zawodnicy mają już na swoich kontach osiem trafień.

Mecz rozpoczął dość spokojnie. Zarówno Głogovia jak i Izolator chciały "wybadać" na co stać przeciwników. Odpowiedz przyszła dość szybko bo już w 12. minucie spotkania. Piotr Szkolnik ustawił footbolówkę w rogu i boiska i precyzyjnie dośrodkował. Nieplinowanemu Zbyszkowi Dąbkowi nie pozstało nic innego jak głową wbić ją do bramki. Po bramce Głogovia zamiast ruszyć do ataku i starać sie zniwelować straty, jeszcze bardziej skupiła się na defensywie czekająć na swoją okazję w kontrataku.

Pomimo kilku okazji naszej drużynie udało się sforsować obronę rywali dopiero w 70. minucie. Do narożnika znów podszedł Piotr Szkolnik, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Patryk Zieliński i posłał footbolówkę obok bezradnego Damiana Albrychta.

Ta bramka podłamała morale drużyny gości, a nasze ataki były coraz groźniejsze. Pięć minut po golu w miejsce Łukasza Szczoczarza na murawie pojawił się Michał Worosz i potrzebował 120 sekund aby podwyższyć prowadzenie. Walker bardzo dobrze przedarł się skrzydłem i zagrał klepkę z Krzysztofem Szymańskim, po czym bardzo mocno uderzył i mimo interwencji Albrychta piłka znalazła się w siatce.

Michał w kolejnej akcji znów stanął w oko w oko z Albrychtem, ale tym razem górą był już golkiper gości. Adrian Sitek chyba pozazdrościł Walkerowi bramki tuż po wejściu na boisko i powtórzył jego wyczyn. Na murawie pojawił się w 86. minucie a dwie później prowadziliśmy już 4-0.

Teraz na naszych piłkarzy czeka rywal z nieco wyższej półki. W rozgrywkach Okręgiwego Pucharu Polski 11 kwietnia w środę o 16:00 na Izo Arenie podejmować będziemy Stal Rzeszów. Ekipa z Hetmańskiej 69 w lidze wiosną radzi sobie dość średnio. Jej bilans to jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Kolejne ligowe spotkanie rozegramy w sobote 14 kwietnia o godzinie 11:00 w Nisku, gdzie będzie na nas czekał tamtejszy Sokół, który w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pokonał Wisłokę Dębica.

Izolator Boguchwała - Głogovia Głogów Małopolski 4-0 (1-0)

1:0 Dąbek (12)
2:0 Zieliński (70)
3:0 Worosz (77)
4:0 Sitek (88)

Izolator: Lewandowski - Wilk (88 Gajdek), Bogacz, Dąbek (75. Dobrzański), Szkolnik, Rębisz, Kachniarz (71. Wiącek), Cupryś (63. Domin), Zieliński (86. Sitek), Szczoczarz (75. Worosz) Szymański

Głogovia: Albrycht - Kłak, (69. Laskoś), Świst, Kmuk, Kmiotek, Codello, Chamera, Kowalski (75. Ciuła), Madeja (79. Dec), Frankiewicz, Urbaniak

Sędziowali: Jakub Pych (Dębica).