W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Izolator II wygrywa drugi raz

izol2W dniu dzisiejszym Izolator II Boguchwała podejmował na stadionie Motoru drużynę LKS-u Łąka w ramach 6. kolejki rzeszowskiej okręgówki. W pierwszym kwadransie przyjezdni mieli pierwszą z dwóch w pierwszej połowie 100% sytuację, jednak broniący Andrzej Paszek wybronił strzał napastnika gości. Chwilę pózniej jednak LKS zdobył pierwszą bramkę spotkania. Pierwsza połowa miała szybkie tempo gry i mnóstwo sytuacji po obu stronach ale więcej bramek już nie padło.

W drugiej połowie Izolator II zaczął dominować na boisku. Sygnał do ataku dał Krzysztof Domin. Świetnie wszedł w pole karne LKS-u i precyzyjnym mierzonym strzałem pokonał bramkarza gości. Nasi zawodnicy nie poprzestali jednak na tym. Niecały  kwadrans później Adrian Powierża znakomicie wyłuskał piłkę i uderzył nie do obrony wyprowadzając Izolację na prowadzenia 2-1. Pomimo prowadzenia Izolator nie zaprzestał ataków. Akcji było dużo ale większość podań nie docierała do adresatów przez mokrą murawę lub niedokładność zawodników. Świetnej sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystał Bartek Karwat. Został on sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Jego strzał został obroniony przez bramkarza gości i wynik sie nie zmienił. Na decydujący wynik trzeba było poczekać do ostatnich minut. Po niewykorzystanym strzale Powierży piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole karne. Tamdopadł do niej  Rafał Cioch i skierował ją głową do siatki. Goście natychmiast odpowiedzieli i w ostatnich sekundach w zamieszaniu po akcji zawodników z Łąki piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Paszka.

Izolator II wygrał po raz drugi na własnym stadionie i zgarnął 3 punkty. Zawodnicy stworzyli znowu świetne widowisko a wynik jest tego rezultatem.

Izolator: Paszek - Kępa (Worosz B.), Buż, Iwanowski, Wiącek - Jarosz (Inglot), Prędki, Cioch, Powierża - Domin (Skrabucha), Karwat (Skoczylas)

Strzelcy bramek dla Izolatora: Domin, Powierża, Cioch

Izolator II Boguchwała - LKS Łąka 3-1  (0-1)