W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

Dwójka miażdzy Stal

Izolator II Boguchwała rozegrał dzisiaj swoje kolejne spotkanie w lidze okręgowej. Nasze rezerwy wzmocnione zawodnikami z pierwszego składu podejmowały dzisiaj na IZO ARENIE Stal II Rzeszów.Od początku spotkania Izolator atakował głównie skrzydłami. Ale na pierwszą bramkę trzeba było poczekać do 25 minuty.Świetne podanie wykorzystał Adrian Powierża i klasycznym szczupakiem pokonał bramkarza gości.Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać.Kilka sekund pózniej w roli głównej znów Powierża, ale tym razem wykorzystuje idealne podanie od Cuprysia i Izolator prowadzi 2-0.Przez następne minuty Dwójka prowadziła szybkie akcje i obrońcy Stali mieli dużo pracy.Chwilę pózniej 100% sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Bartek Karwat.Bramkarz odbija jego strzał, a piłka wpada wprost pod nogi Konrada Cuprysia.Dobitka jednak  nie znalazła drogi do bramki rywala.Na sam koniec pierwszej połowy Izolator podniosł jeszcze wynik.Bartek Karwat otrzymał piłkę i z narożnika pola karnego oddał strzał w długi róg nie dając szans bramkarzowi na obronę.Do przerwy Izolator II Boguchwała rozegrał znakomitą  pierwszą połowę co dało rezultat w postaci 3 bramek.Nasze rezerwy miały mnóstwo sytuacji podbramkowych,a Stal tylko jedną.Druga połowa rozpoczęła się znakomicie.Juz w 50 minucie prostopadle zagrywa Karwat.Obrońca jednak nie zdołał wybić jej spod nóg wbiegającego Ciocha który nie dał szans bramkarzowi na skuteczną obronę i było 4-0 dla Dwójki.Następne minuty to ciąg dalszy dominacji rezerw Izolatora.Sytuacji dla Izolacji nie brakowało,ale niestety wiele z nich zostało spalonych przed polem karnym.Izolator II chciał pójśc w ślady pierwszego składu.Jeszcze w 81 minucie Bukaj wyszedł ładnie do prostopadłej piłki i podał ją do Krzysztofa Skrabuchy który spokojnie pokonał bramkarza Stali i było 5-0 dla Izolatora.Mecz z Stalą Rzeszów był idealnym odzwierciedleniem wczorajszego meczu z Górnikiem II Łęczna.Izolator II Boguchwała pokazał "Galaktyczną" grę co przyniosło wynik 5-0 na zakończenie meczu.Gdyby było mniej spalonych to zapewne dla Dwójki padłoby więcej bramek i wynik mógłby być wyższy.Ale cieszy to że Izolator II Boguchwała wygrał pierwsze spotkanie i to bardzo wysoko ze Stalą II Rzeszów.

Izolator II Boguchwała: Pawlus - Kępa,Buż,Szpond,Wiącek - Inglot (Jarosz),Cioch (Skoczylas),Iwanowski,Cupryś (Prędki) - Powierża,Karwat (Skrabucha)

Bramki: Powierża 2x, Karwat, Cioch, Skrabucha