W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

Example of Section Blog layout (FAQ section)

Prasówka | Pozbądźmy się kompleksów

nowinyTrenerzy z Podkarpacia uczyli się od Jose Marii Bakero

- Pragnęliśmy się dowiedzieć, jakie spojrzenie na futbol ma ktoś, kto wkrótce może się stać dla polskich trenerów niedostępny – opowiadają Grzegorz Opaliński i Przemysław Matuła, którzy przez kilka dni terminowali w Polonii Warszawa u boku słynnego Jose Marii Bakero.

Nieufny, niekontaktowy, wręcz bufon – takie określenia padały czasem w polskiej prasie pod adresem byłego gwiazdora Barcelony (9 lat gry, 260 meczów, 72 gole). – To chyba jakaś pomyłka - protestują szkoleniowcy Izolatora Boguchwała i Crasnovii. - Bakero był serdeczny, pomagał na każdym kroku, chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami – relacjonują - Na koniec zaprosił nas na kawę i cierpliwie odpowiadał na każde pytanie. Traktował nas jak partnerów.

Kolacje z zespołem
Nasi trenerzy przyznają jednak, że do Warszawy jechali trochę z duszą na ramieniu (staż zorganizował bramkarz Michał Gliwa, były podopieczny Opalińskiego z Orłów Rzeszów). – Chcieliśmy jak najwięcej skorzystać, ale nie wiedzieliśmy, jak bardzo Bakero się otworzy. Na „dzień dobry” Hiszpan ustalił zasady współpracy. Nie pozwolił, żebyśmy podróżowali autokarem z drużyną, do szatni też nie wolno nam było wejść. Za to podczas zajęć trzymaliśmy się blisko Bakero i robiliśmy notatki. Przed i po ćwiczeniach mogliśmy pytać o wszystko. Mieliśmy do dyspozycji klubowego tłumacza – dzielą się wrażeniami.
Opiekun „Czarnych Koszul” największy nacisk kładzie na budowanie dobrych relacji z zawodnikami. – Rozmowy indywidualne, wspólne kolacje z zespołem. Zwłaszcza, gdy ten przeżywa trudniejszy okres. Bakero dobrze wie, iż diabeł tkwi w szczegółach. Zdziwiło mnie, jak dużo mówi i gestykuluje podczas treningu – śmieje się Opaliński.
- Zachęcał nas do kształtowania pewnych cech motorycznych w „małych grach”. Ujął to w ten sposób: gdy zawodnik tylko biega, nie musi myśleć. Natomiast podczas gier, oprócz piłki dochodzi również myślenie, a to już bardzo męczy. Ciekawe, prawda? – dodaje Matuła.

Na właściwej ścieżce
Obaj podkreślają, że kilkudniowy staż dodał im pewności siebie, utwierdził w przekonaniu, iż kroczą właściwą drogą. – Niektóre rozwiązania treningowe są takie same w Polonii, Izolatorze i Crasnovii. Nie powinniśmy mieć kompleksów.
Nie oznacza to jednak, że od poniedziałku trzecio i czwartoligowcy ćwiczyć będą kropka w kropkę jak poloniści. – Wielu rzeczy nie da się skopiować. Bakero też nie uczyni z Polonii Barcelony, bo to inny świat – zauważa trener Izolatora, choć akurat zespół z Boguchwały ma w nadchodzącym sezonie grać systemem zbliżonym do warszawskiego.
Opaliński i Matuła obserwowali również, jak do formy próbuje wrócić Euzebiusz Smolarek. – Harował jak wół. To facet z olbrzymim instynktem snajperskim. Gdy znalazł się w polu karnym, natychmiast szukał okazji do zdobycia gola. No i nie bał się pojedynków z obrońcami. Widać, że przez lata grał w dobrych klubach.

Atak przyjaciół na zagranicę
Grzegorz Opaliński w 2006 roku podpatrywał w Płocku warsztat Josefa Csaplara, ale – jak mówi – porównanie wypada na korzyść byłego zawodnika „Blaugrany”. – Bakero to osobowość światowego futbolu. Ktoś powie: wielki piłkarz, trener na dorobku. OK. Tylko, że w czasach, gdy sam biegał po boisku, zetknął się z wybitnymi szkoleniowcami. Ta wiedza wkrótce zaprocentuje – przekonuje rzeszowianin.
W zimie Opaliński miał jechać na staż do Macieja Skorży. Plany storpedowała pogoda, potem Skorżę zwolniono z Wisły. – Dopnę swego i mojego ulubionego polskiego trenera odwiedzę. Tyle, że na Legii – uśmiecha się Opaliński. Wcześniej chce poznać tajniki pracy w Niemczech.
Przemysław Matuła najpewniej obierze kierunek holenderski albo angielski. Opiekun Crasnovii za sobą ma już staż w Wiśle i Cracovii.

Tomasz Szeliga

Źródło: GC Nowiny, 9-08-2010

Ostatnie spotkanie

3. KOLEJKA 
SOBOTA, 17.08, 16:00
WIŚNIOWA

wislok wisniowa

 

2:3

izolator

WISŁOK WIŚNIOWA
 

(1:1)

IZOLATOR BOGUCHWAŁA

Następne spotkanie

5. KOLEJKA 
ŚRODA, 28.08, 17:30
IZOARENA

izolator

 

-:-

iglopol

IZOLATOR BOGUCHWAŁA
 

(-:-)

IGLOOPOL DĘBICA

Zapisz

Liga - JESIEŃ 2019

IzOnline

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

PRAWA AUTORSKIE 2005-2015
ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY
IZOLATOR BOGUCHWAŁA


Strict Standards: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/dziadule/domains/izolator.boguchwala.eu/public_html/mmp_upgrade/modules/mod_js_social_tabs_slider/mod_js_social_tabs_slider.php on line 14

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/dziadule/domains/izolator.boguchwala.eu/public_html/mmp_upgrade/modules/mod_js_social_tabs_slider/tmpl/default.php on line 9