Za pierwszego trenera Izolatora Boguchwała uznaje się mistrza murarskiego Stanisława Starzaka.

Ostatni sparring na 4+

izolatorcrasnoviaIzolator Boguchwała na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych pokonał w ostatnim sparringu Crasnovię Krasne 3-1 (3-0).

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Izolacji, która stworzyła sobie mnóstwo okazji bramkowych. Pierwszą wykorzystaliśmy już w pierwszej minucie po ładnej akcji i strzale Michała Beresia. Kolejnego gola zdobył Tomek Płonka pakując do bramki piłkę odbitą od poprzeczki po strzale Jaromira Skiby. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie i w całym meczu zdobył Jaromir Skiba po rewelacyjnej, szybkiej, zespołowej akcji spokojnie kierując piłkę do bramki pod interweniującym bramkarzem Crasnovii.

W drugiej części spotkania trener Opaliński zarządził kilka zmian. Jakość gry nieco spadła i do głosu doszli goście, którzy stworzyli sobie dokładnie 5 groźnych sytuacji. Po pierwszej z nich i faulu tuż przed polem karnym Izolatora zobyli bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Niestety duży błąd popełnił przy tym strzale nasz golkiper.

Swoje okazje miał też Izolator. Niestety pomimo liczebnej przewagi w kilku sytuacjach zabrakło skuteczności, pomysłu i szybkości. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra piłkę do bramki z najbliższej odległości wpadkował Maciek Rusin, ale sędzia słusznie bramki nie uznał, bo nasz napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Gdyby jednak piłki nie dotknął ta wturlała by się do bramki sama. Rusek nie mógł jednak tego być pewnym ponieważ nie wiedział czy ma za plecami rywala czy nie.

Caly sparring wypadł pozytywnie. Pierwsza połowę zagraliśmy niemalże koncertowo choć nie obyło się bez kilku mniejszych błędów. Druga połowa słabiej ale wiemy co poprawiać.

Izolator - Crasnovia 3-1 (3-0)

Bramki: Bereś, Płonka, Skiba - ???

Izolator I połowa: Kwaśny (Pawlus) - Kopiec, Woźniak, Czopko, Krzak - Bereś, Skiba, Iwanowski, Porada, Domin - Płonka

Izolator II połowa: Pawlus (Paszek) - Worosz, Woźniak, Dykas, Wiącek - Powierża, Cupryś, Sierżęga, Karwat, Jarosz - Rusin

Wkrótce materiał wideo z tego spotkania.