Pierwsze przepisowe klubowe boisko Izolatora oddano do użytku latem 1949 roku.

Prasówka | Izolator Boguchwała w Puławach

nowinyBoguchwalan w Puławach interesowało tylko zwycięstwo. Skończyło się sprawiedliwym remisem, który urządza Wisłę, bo zachowała 4-punktową przewagę.

Izolatorowi nie udało się wygrać, bo zbyt długo przyzwyczajał się do gry na sztucznej murawie. Nie został sprowadzony do parteru, bo wiślacy, a konkretnie najskuteczniejszy snajper III ligi Łukasz Giza, pudłowali jednak w doskonałych sytuacjach.

Jeden jego strzał tuż przed bramką zablokował Grzegorz Woźniak, dwa inne świetnie wybronił Paweł Pawlus.

Częściowa rehabilitacja
Zrehabilitowali się tym samym za błędy przy bramce na 1-0; Woźniak nie zablokował strzału Konrada Nowaka, choć stał metr od niego, a Pawlus przepuścił piłkę do siatki pod pachą.

Goście, nastawieni na kontry, nawet w słabszej I połowie mieli dwie znakomite okazje. Po akcji niewidocznego Krzysztofa Domina piłka przeszła wzdłuż bramki Wisły, a po zagraniu Tomasza Płonki do Michała Beresia 21-letni pomocnik Izolatora ładnie minął obrońcę, ale jego strzał "ostemplował” poprzeczkę.

W przerwie w boguchwalskiej szatni było bardzo gorąco. Przełożyło się to na postawę na boisku, gdzie lewą stronę rozruszał rezerwowy Nazar Litun, były gracz Wisły. Szansę na wyrównanie miał już Maciej Rusin, który po rogu Krzysztofa Sierżęgi nie trafił głową do bramki z 5 m.

Zastępujący "Ruska” Maciej Porada trafił do siatki przy pierwszym kontakcie z piłką. Poprzedziło je doskonałe prostopadłe podanie Sierżęgi, który przy zagraniu był faulowany, ale sędzia znakomicie zastosował korzyść i Sebastiana Orzędowskiego wykluczył z gry dopiero do odważnym wejściu Porady między dwóch obrońców i strzale w długi róg.

Przejęli inicjatywę
Od tego momentu Izolator całkowicie przejął inicjatywę. Puławianie bronili swej bramki wszystkimi siłami. Szanse na decydujące trafienie marnowali Porada i Bereś. – Powinienem strzelać ze szpica – żałował Porada.

Wisła bramce Izolatora po przerwie zagroziła tak naprawdę tylko raz. Znów strzelał Giza, znów świetnie bronił Pawlus.

"Zapaliło” się po meczu, bo w ostatniej akcji, gdy rezerwowy golkiper Wisły Piotr Stachurski wybił piłkę poza boisko (pomocy noszowych potrzebował Konrad Cupryś), boguchwalanie nie oddali piłki, tylko wrzucili ją w pole karne.

WISŁA PUŁAWY - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1-1 (1-0)
Zobacz zdjęcia z meczu: Wisła Puławy - Izolator Boguchwała

1-0 Nowak (35), 1-1 Porada (63, asysta Sierżęgi).

WISŁA: K. Beszczyński (46. Stachurski) - Gawrysiak, Bednaruk (83. Mróz), Kursa, Misztal - Giziński (74. Chwiszczuk), Orzędowski, Wójtowicz, Budzyński - Giza (89. Kozieł), Nowak.

IZOLATOR: Pawlus – Karwat (76. Kopiec), Czopko, Woźniak, Wiącek (71. Powierża) – Bereś, Sierżęga, Cupryś, Domin (46. Litun) – Płonka, Rusin (59. Porada).

SĘDZIOWAŁ Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

ŻÓŁTE KARTKI: Bednaruk, Orzędowski, Budzyński, Wójtowicz - Karwat, Bereś, Sierżęga, Litun;

CZERWONA: Orzędowski (63, druga żółta).