W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Example of Section Blog layout (FAQ section)

Prasówka | Izolator wygrał w Nowej Sarzynie. Zobacz zdjęcia

nowinyPo ciekawym meczu, zwłaszcza w I połowie, wicelider tabeli Izolator Boguchwała wygrał 3-1 z Unią w Nowej Sarzynie. Sytuacja sarzynian robi się nieciekawa. Gospodarzom, którzy w sobotę przegrali po raz czwarty z rzędu, coraz bardziej zagląda w oczy widmo spadku. Tym bardziej, że do końca sezonu tylko dwa z siedmiu spotkań zagrają na swoim boisku.

Boguchwalanie utrzymali drugą pozycję, ale do wygrywającej na wiosnę wszystko Wisły Puławy, jakoś nie mogą się zbliżyć. – Fatalna druga połowa meczu z Avią dała mi dużo do myślenia. Zrobiłem kilka zmian i pomogło – cieszył się trener Grzegorz Opaliński.

Brzeziński zadowolony z gry
– Jestem zadowolony z postawy zespołu. Przegraliśmy przez głupie indywidualne błędy w kryciu i nieodpowiedzialne zachowanie Kamila Oślizły, który w środkowej strefie boiska zagrał ręką i zobaczył drugi żółty kartonik – opowiadał Piotr Brzeziński, trener Unii. – Przepraszam za swoje zachowanie kolegów, trenerów i kibiców. Nie wiem, co mi się wtedy stało – żałował Oślizło, który po niespełna półgodzinie wyrównał stan meczu w olbrzymim zamieszaniu podbramkowym.

Wcześniej Tomasz Płonka po akcji, w której zawodnicy Izolatora wymienili chyba kilkanaście podań, uprzedził właśnie Oślizłę i było 0-1.

Potwierdził
Na 1-2 strzelił Maciej Rusin głową z 12 m. – Potwierdziłem, że dobrze gram głową – cieszył się "Rusek”. - Wiedziałem, że będzie dośodkowanie odchodzące od bramki i wyszedłem trochę dalej. Dlatego mnie przelobował – żałował Konrad Napieralski, bramkarz Unii.

Wynik ustalił, w spokojniejszej II połowie, Michał Bereś, który po krosowym podaniu Rusina pokazał plecy obrońcom i w swoim stylu uderzył w długi róg.

Cichym bohaterem w ekipie gości był Paweł Pawlus. Bramkarz Izolatora już w 1. minucie wykazał się niesamowitym refleksem broniąc strzał z 5 m Damiana Judy.

– Gdyby "Judzik” strzelił jedną z dwóch "setek” w pierwszej połowie byłoby odwrotnie – dodawał Brzeziński.

UNIA NOWA SARZYNA – IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1-3 (1-2)

0-1 Płonka (14, asysta Domina), 1-1 Oślizło (28, w zamieszaniu po rogu Telki), 1-2 Rusin (42-głową, po rogu Sierżęgi), 1-3 Bereś (59, asysta Rusina).