W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Zakończenie roku z "przytupem".

izolatorresoviaEfektownie rok 2016 zakończyła drużyna Izolatora. Biało-zieloni w ostatnim w bieżącym roku spotkaniu o stawkę, w ramach rozgrywek 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski grupy Rzeszów-Dębica pokonali Resovię 2:1.

Zwycięstwo z występującą w III lidze, aktualnie 4. w tabeli ekipą na pewno jest powodem do dumy. Tymbardziej zwyciestwo wywalczone w doliczonym czasie gry i dodatkowo gdy Izolacja grałą w osłabieniu.

Szkoda, że te dwie ekipy mogły się ze sobą zmierzyć w meczu o stawkę tylko w rozgrywkach pucharowych ponieważ poziom spotkania stał na naprawdę wysokim ligowym poziomie.

Początek spotkania należał do Resovii, która w pierwszych 15 minutach dwukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Łukasza Ćwiczaka. Strzały okazały się jednak niecelne. Izolacja z biegiem czasu zaczęła grać pewniej w obronie przez co akcje rywala kończyły się niepowodzeniem. Resovia co prawda dużo lepiej grała piłką i dłużej przebywała w jej posiadaniu przez co Izolator zmuszony był do skupienia się na obronie, ale na tyle na ile było to możliwe wyprowadzaliśmy kontry. Na początku jednak zbyt wiele z nich kończyło się niedokładnym lub w ogóle źle adresowanym podaniem.

W końcu jednak Izolacja ukąsiła i po prostopadły podaniu Mateusza Lusiusza do Patryka Zielińskiego ten ostatni wyszedł sam na sam z bramkarzem Resovii. Zielak pewnym strzałem pokonał bramkarza i dał Izolacji prowadzenie.

Druga połowa była ciekawsza. Przede wszystkim Resovia do Boguchwały przyjechała zagrać w piłkę. Dzięki temu przybyli na IzoArenę kibice mieli okazję oglądać widowisko na lepszym poziomie, jakiego już zbyt długo nie mieliśmy okazji podziwiać.

Niestety do wysokiego poziomu widowiska po raz kolejny nie dostosował się bardzo słaby arbiter tego pojedynku Jakub Tomoń z Kolegium Sędziów z Rzeszowa. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji było była ta, po której czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Domin. Bez wątpienia faul był i żółta karta się należała. Faul Krzyśka nie był ani agresywny ani nie było to w sytuacji, w której rywal wychodziłby sam na sam z naszym bramkarzem. Tymczasem arbiter już w trakcie odgwizdywania faulu zdecydowanie sięgał do kieszonki z czerwonym kartonikiem...

Po czerwonej kartce Izolacja została zepchnięta do obrony i przez chwilę reogranizowała swoją grę.

Ciężko ocenić inną decyzję arbitra o rzucie karnym dla Resovii. Warto jednak oddać napastnikowi gości - Bartłomiejowi Buczkowi, że działał z pełną świadomością na dużej prędkości "wpadając" w pole karne i wykorzystując nie do końca udaną interwencję naszego obrońcy. Pokrzywdzony pewnym i mocnym strzałem z "11" pokonał Łukasza Ćwiczaka, pomimo tego, że nasz golkiper wyczuł intencję strzelającego. Uderzenie było jednak zbyt mocne i zbyt precyzyjne.

Z biegiem czasu Izolacja zaczęła mocniej zagrażać rywalowi. Dwukrotnie gości przed utratą bramki znakomitymi interwencjami ratował bramkarz.

W kolejnych minutach było już tylko lepiej. Dobre zmiany dali Patryk Róg i Marek Fundakowski. Pierwszy z nich w ostatnich minutach spotkania dwukrotnie był o włos od zdobycia gola. Ostatecznie, gdy wszyscy przygotowywali się do dogrywki Fundi dośrodkował piłkę w pole karne, a akcję strzałem głową zakończył Patryk Róg. Ustalił tym samym wynik spotkania i dał Izolacji awans do 1/2 okręgowego PP.

Izolator i Resovia stworzyły bardzo interesujące widowisko na wysokim poziomie. Jeszcze raz podkreślimy - szkoda, że było to spotkanie pucharowe a nie ligowe.

W kolejnej rundzie Izolacja zmierzy się z jedną z drużyn, które wygrały swoje pojedynki 1/4 finału. A mogą to być Stal Rzeszów, Sokół Kolbuszowa Dolna lub Głogovia Głogów Małopolski.

Izolator Boguchwała - Resovia 2:1 (1:0)

Bramki: Zieliński, Róg - Buczek

Izolator: Ćwiczak - Gajdek, Kozicki, Bogacz, Szkolnik - Lusiusz, Tarasenko, Cupryś, Zieliński (83. Fundakowski), Domin - Szymański (70. Róg)
Resovia: Lipka - Baran, Żmuda (78. Chamera), Makowski, Barszczak (68. Bieniarz), Pałys-Rydzik, Domoń (61. Kmiotek), Kaliniec, Staszczak, Dziedzic (62. Ogrodnik), Buczek

Żółte kartki: Szymański, Kozicki, Fundakowski - Baran

Czerwona kartka: Domin

Sędziował: Jakub Tomoń (KS Rzeszów)