Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Izolator zwycięski w kolejnym trudnym spotkaniu

izolatorsieniawaIzolator Boguchwała wygrał w spotkaniu 2. kolejki IV ligi podkarpackiej z Sokołem Sieniawa 2:0 po bramkach Michała Bogacza i Ołeksandra Tarasenko.

Spotkanie z Sokołem było na pewno jednym z pojedynków kolejki, jako że spotkało się dwóch byłych trzecioligowców.

I faktycznie oglądaliśmy niezłe widowisko na wysokim poziomie. Jednak to drużyna z Boguchwały przeważała w zasadzie przez większość spotkania. Już w 2 minucie niezłą okazję miał Patryk Róg, jednak po wrzutce Mateusza Lusiusza nasz napastnik oddał strzał z ostrego kąta obok bramki. W 4 minucie potężny strzał Łukasza Szczoczarza zablokowali obrońcy. Kolejne akcje Izolacji kończyły się pozycjami spalonymi. Z kolei strzał z wolnego Saszy z trudem na róg strącił Paweł Pawlus broniący od nowego sezonu barw Sokoła Sieniawa.

Izolator prowadził grę, ale Sokół absolutnie nie przyjechał do Boguchwały aby się bronić. Goście próbowali kontrować, jednak osamotniony z przodu Mateusz Jędryas niewiele mógł zdziałać. Dodatkowo już w 19 minucie trener Sokoła musiał dokonać wymuszonej zmiany ściągając z murawy kontuzjowanego Damiana Jędryasa.

izo sokol 13082016 0003

Po serii groźniejszych, lecz niewykorzystanych okazji w końcu nadeszła 34 minuta spotkania. Wybita przez obrońców Sokoła piłka trafiła do Michała Bogacza, który wrzucił ją za plecy obrońcy gości do Patryka Zielińskiego. Zielak przejął piłkę w polu karnym, ale został powalony przez defensora z Sieniawy. Sędzia popełnił błąd pokazując, że nie stwierdził przewinienia. Na szczęście piłka trafiła do Łukasza Szczoczarza, który zagrał do wbiegającego Michała Bogacza. Ten oddał strzał po długim rogu, który trafił do siatki pomimo interwencji Pawła Pawlusa. Było to pierwsze trafienie obrońcy Izolatora w barwach nowej drużyny w oficjalnym spotkaniu.

Po zdobytej bramce Izolacja zdominowała mecz. Przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Jeszcze przed przerwą bramkę powinien zdobyć Róg, który otrzymał świetne podanie od Tarasenki, uprzedził Pawlusa, a następnie i głową skierował piłkę w kierunku pustej bramki. Niestety minimalnie ponad nią. Chwilę wcześniej kolejny świetny strzał Saszy na róg sparował Pawlus.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Nie mający wiele do stracenia goście ruszyli do ataku. Izolator jednak grał dobrze w obronie, w której od początku grało dwóch młodzieżowców - 16-letni Maciej Kozicki oraz 18-letni Mateusz Lusiusz wspieranych przez doświadczonego Michała Bogacza oraz Marcina Brogowskiego. Izolator cierpliwie konstruował akcje, ale gola zdobył po fantastycznym strzale z 30 metrów Ołeksandra Tarasenki. Piłkę Saszy wyłożył Patryk Róg, a nasz pomocnik popisał się fenomenalnym strzałem, który wpadł do bramki tuż przy słupku minimalnie poza zasiegiem Pawła Pawlusa.

Do końca spotkania Izolator grał już spokojnie szanując piłkę i czekając na ruchy rywala.

W kolejce nr 3 Biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z LKS Pisarowce. To spotkanie zostanie rozegrane w Sanoku na stadionie przy ulicy Stróżowskiej w sobotę 20 sierpnia o 14:30.

Izolator Boguchwała - Sokół Sieniawa 2:0 (1:0)

Bramki: Michał Bogacz 34., Ołeksandr Tarasenko 62.

Izolator: Ćwiczak - Brogowski, Kozicki, Bogacz, Lusiusz (66. Szkolnik) - Domin (85. Wilk), Tarasenko, Zieliński, Cupryś, Szczoczarz (82. Lekki) - Róg (66. Fundakowski)

Sokół: Pawlus - S. Padiasek, Syvyi, M. Padiasek (63. Milcz), Bursztyka (71. Wilusz), Stefan, Kardyś, Tołpa, D. Jędryas (19. Kapuściński), Czyrny, M. Jędryas (46. Gnatek)

Żółte kartki: Róg, Tarasenko - S. Padiasek

Sędziował: Kamil Dobosz (KS Krosno)